ie

Prehliadač Internet Explorer nie je podporovaný

Pre správne zobrazenie stránky vám odporúčame použiť prehliadač Firefox alebo ChromeEnergetici prinášajú na verejné priestranstvá moderné umenie
13.8.2019 

Po úspešnom minuloročnom projekte umelecky upravených rozvodných skríň, spolupracovala Západoslovenská distribučná (ZSD) na premene ďalších desiatich, ku ktorým pribudla aj jedna trafostanica. Projekt bol opäť realizovaný v spolupráci s občianskym združením EUFORION, ako súčasť podujatia Bratislava Street Art Festival. Z rozvodných skríň, ktoré sú často objektom vandalizmu, sa takto stali nosiče súčasného umenia.

Vďaka street art umelcom „ožilo“ 10 rozvodných skríň – tentokrát na Obchodnej a Poštovej ulici a jedna trafostanica na MHD zastávke Búdkova. Hlavnou myšlienkou tohto ročníka festivalu bol boj proti násiliu a táto téma sa premietla aj do malieb.

Keďže ide o jedinečné umelecké diela, grafická stránka bola ponechaná na kreativite ich autorov, výber konkrétnych rozvodných skríň realizovali kolegovia zo ZSD. V širšom centre Bratislavy sme „zostali“ zámerne - pre vysoký dosah na lokálne komunity, obyvateľov a v neposlednom rade tiež kvôli množstvu turistov,“ uviedla Petra Zsigray, z úseku komunikácie ZSD.

Projekt sa teší veľkému záujmu – od jeho realizácie nás oslovili viacerí obyvatelia, ktorí prinášajú tipy na premenu rozvodných skríň i trafostaníc vo svojom okolí. V súčasnosti preto diskutujme s kompetentnými o ďalších lokalitách, ktoré by mohli v budúcnosti takto netradične opeknieť. Snahou energetikov je podporiť aktivity lokálnych komunít a prispieť ku kultivácii verejných priestranstiev v našom hlavnom meste.

Obchodná ulica

Obchodná ulica