ZSE aj v tomto roku rozsvieti festival Pohoda
3.7.2018 

Ani na tohtoročnom festivale Pohoda nebudú chýbať solárne lampy od ZSE. Spoločnosť zároveň vybaví festival väčším počtom trafostaníc, čím sa až 1/3 použitej elektrickej energie pokryje z pevnej siete

Ani na tohtoročnom festivale Pohoda nebudú chýbať solárne lampy od ZSE, ktoré okrem toho, že aktívne využívajú obnoviteľné zdroje energie, slúžia aj ako meeting pointy. V tomto roku spoločnosť vybaví festival väčším počtom trafostaníc, čím sa až 1/3 použitej elektrickej energie pokryje z pevnej siete.  Zníži sa tak množstvo elektriny vyrobenej z agregátov, čo výrazne prispeje k ekologizácii festivalu. Spoločnosť je zároveň hlavným partnerom ZSE Family parku.

V minulom roku získala Pohoda aj vďaka riešeniam od ZSE ocenenie European Festival Awarsd 2017 ako najekologickejší festival. Odborníci ocenili fotovoltický stage a solárne lampy, ktoré osvetľujú veľkú časť festivalového areálu. Aj tohtoročná účasť ZSE na festivale potvrdzuje zodpovedný prístup k životnému prostrediu a prispieva k tomu, že Pohoda prináša nové trendy aj v oblasti ekológie.

Festival Pohoda rozsvietia solárne lampy ZSE

K lepšej orientácii na Pohode aj v tomto roku prispejú solárne lampy. Tie využívajú energiu zo slnka, ktorá sa v priebehu dňa ukladá do akumulátora a po zotmení LED lampy osvetľujú runway a všetky dôležité plochy. Takto vyrobená energia by stačila napríklad na nabitie 3 000 mobilných telefónov a ušetrí vyše 49 kg emisií CO2. Okrem samotného svietenia budú lampy pomáhať návštevníkom orientovať sa aj v bohatom festivalovom programe, prípadne môžu slúžiť ako meeting pointy.