Poruchy aj odstávky vyhľadáte odteraz na jednom mieste
7.5.2018 

Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) zjednodušila na svojom webe vyhľadávanie aktuálnych porúch a plánovaných odstávok elektrickej energie.

Do jednoduchej aplikácie na webe zsdis.sk stačí zadať názov obce a vo vyhľadávači sa zobrazia termíny naplánovaných odstávok a zoznam prípadných aktuálnych porúch pre danú lokalitu. Informácie o odstávkach a poruchách môžete mať tiež vždy poruke vďaka Mobilnej aplikácii ZSD.

ZSD má povinnosť zverejňovať informácie o plánovaných odstávkach zo zákona. Aby sa informácia k zákazníkovi dostala, spoločnosť informuje 15 dní pred plánovanou odstávkou viacerými spôsobmi. Informáciu posiela starostom príslušných miest a obcí, ďalej prostredníctvom vývesiek na vchodoch domov, miestnym rozhlasom, resp. si ich zákazník môže jednoducho vyhľadať na webe spoločnosti, či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Vyhľadávanie na webovej stránke je veľmi jednoduché. Do vyhľadávača stačí napísať názov obce, pre presnejšie vyhľadávanie je možné uviesť aj ulicu, prípadne identifikačné číslo odberného miesta (EIC), ktoré sa nachádza na každej vyúčtovacej faktúre. Na stránke sa zobrazí zoznam plánovaných odstávok s uvedením presného dátumu aj času, koľko bude odstávka trvať. Pri aktuálnych poruchách je uvedený približný čas, dokedy by mala byť porucha odstránená.

Prehľad aktuálnych porúch len u ZSD

Zverejňovanie termínov plánovaných odstávok je povinnosťou, ktorá ZSD vyplýva zo zákona. Možnosť vyhľadať aj aktuálne poruchy s trvaním viac ako 15 minút je doplnkovou službou, ktorú spoločnosť zaviedla v snahe priblížiť sa potrebám zákazníkov. Spomedzi distribučných spoločností elektriny na Slovensku poskytuje prehľad aktuálnych porúch na svojom webe len Západoslovenská distribučná.

Vyhľadávač je ďalšou z online služieb na zmodernizovanej stránke www.zsdis.sk. Zobrazenie výsledkov vyhľadávania je prispôsobené obrazovke, či už ich užívateľ prezerá na stolovom počítači, notebooku, tablete alebo v mobile.