Zamestnanci ZSE mohli absolvovať plošné testovanie vo firme - Novinky - Skupina ZSE
ie

Prehliadač Internet Explorer nie je podporovaný

Pre správne zobrazenie stránky vám odporúčame použiť prehliadač Firefox alebo ChromeZamestnanci ZSE mohli absolvovať plošné testovanie vo firme
2.11.2020 

Spoločnosti ZSE sa podarilo v mimoriadne krátkom čase zorganizovať testovanie na ochorenie COVID-19 pre svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Uskutočnilo sa v sobotu na parkoviskách pri budovách ZSE v Bratislave a Nitre.

Akcia mala plynulý priebeh a zaobišla sa bez väčších radov či zdržania. Možnosť otestovať sa v ZSE často využila aj najbližšia rodina našich kolegýň a kolegov. Zamestnanci zo vzdialenejších regiónov zväčša zvolili možnosť otestovania sa v rámci plošného testovania organizovaného štátom.

Dokopy bolo na ochorenie COVID-19 pozitívne testovaných 13 zamestnancov, čo predstavuje 0.6 % z celkového počtu zamestnancov. Vzhľadom na nízky počet pozitívne testovaných, ako aj doterajšiu prípravu, vytvorenie redundantných pracovísk a tímov, môžeme ubezpečiť, že distribúcia energie nie je nijako ohrozená. Naďalej budeme trvať na dodržiavaní všetkých bezpečnostných pravidiel u našich zamestnancov, rovnako to však očakávame aj od zákazníkov, s ktorými sú v kontakte.

Do budov ZSE len s certifikátom

Na základe Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 30. októbra 2020  je umožnené vstúpiť do objektov skupiny ZSE len osobám, ktoré sa preukážu potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky s negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 vykonaným od 29. októbra 2020 do 1. novembra 2020 subjektom podieľajúcim sa na celoplošnom testovaní „Spoločná zodpovednosť“. Toto neplatí pre výnimky definované vo Vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 30. októbra 2020 (v prípade, že sa na vstupujúcu osobu vzťahuje výnimka, je potrebné aj túto skutočnosť preukázať). 

Toto opatrenie sa týka tak zamestnancov, ako aj externých návštev.